Віртуальний тур по Івано-Франківську, зйомка 3D сферичних панорам та створення віртуальних турів , съемка 3D сферических панорам и создание виртуальных туров 360 панорама, віртуальна панорама, фото Івано-Франківськ,3D панорама, сферична панорама, фото 360, панорама, віртуальний івано-франківськ

  На головну  
   
Українською Англійською Польською
 
Рада з туризму
  списки членів Ради
  статут Ради
  заявка на членство
  переваги членства у Раді
Карпатський регіон
  міста регіону
  клімат
  гори, хребти
  скелі
  флора та фауна
Культура регіону
  етнографія
  звичаї та обряди
  дерев'яні церкви
  печери
  Центр Європи
  озера
  водоспади
  ріки
  замки
  Долина нарцисів
  обсерваторія Піп-Іван
  зимова інфраструктура
  карпатський трамвай
  пішохідний туризм
  водний туризм
  велотуризм
  кінний туризм
  зелений туризм
  мінеральні води

Карпатські озера

Ці гірські очі, наче створені із сліз, своїм всевидючим поглядом наводять на довколишні землі морок таємничості та недосяжності, і, незважаючи на це, манять, а потім поглинають усіх, хто поласився на блиск їх мерехтливих хвильок:

(З легенди)

Карпатські озера за способом виникнення поділяються на льодовикові (Герешаска, Несамовите, Бребенескул, Драгобратське, Марічейка, Нижнє), вулканічні (Ворочівське, Липовецьке, Синє) та завальні (Синевир, Озірце). Найбільше гірських озер — у Закарпатській області:

Бребенескул у Рахівському районі. Знаходиться між головним хребтом масиву Чорногора і г. Гутин-Томнатик, на висоті 1801 м над р.м. Довжина 134 м, ширина 28-44 м, глибина до 2.8 м. Береги круті, високі, з кам'яними осипищами. Живиться атмосферними опадами та грунтовими водами. Вода чиста, слабомінералізована.

Драгобратське у Рахівському районі. Знаходиться біля північного схилу г. Близниці на масиві Свидовець, на висоті 1600 м над р.м. Довжина 55 м, ширина 21 м, глибина до 1,2 м. Береги складаються з морени. Живиться грунтовими водами й атмосферними опадами. Вода прозора, слабомінералізована.

Нижнє у Рахівському районі. Знаходиться на масиві Чорногора, на висоті 1515м над р.м. Довжина 70 м, ширина 29 м, глибина до 2 м. Береги переважно круті, крім низьких південних та північних ділянок, що заболочуються. Живиться за рахунок поверхневого стоку. Вода озера прозора, буруватого кольору. Взимку замерзає.

Озірце у Міжгірському районі. Знаходиться на північно-східному схилі г. Гропа у Привододільних Внутрішніх Горганах, на висоті близько 1000 м над р.м., серед ялинового лісу. Максимальна глибина озера — 9,5 м. Живлення переважно грунтове, з озера витікає невеликий струмок. Вода темнокоричнева, слабомінералізована. Температура її влітку не перевищує +15° С. Лежить у межах природного національного парку «Синевир».

Синевир («Морське Око») у Міжгірському районі. Один із найкоштовніших і найважливіших скарбів Українських Карпат на висоті 989 м над р. м. Водойма утворилася в післяльодовиковий період внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Улоговину заповнює вода трьох гірських струмків, розмір озера та глибина змінюються в залежності від кількості опадів. Його глибина — 8-10 м. Найглибша точка — 22 м. У прозорій холодній воді добре почувається форель озерна, райдужна та струмкова.

Липовецьке у Хустському районі. Лежить на північно-східному схилі гірського масиву Тупий, вище с.Липча, у западині на висоті 700 м над р.м. Довжина 45 м, ширина 43 м. Береги низькі, подекуди вкриті чагарниками. Живиться переважно підземними водами. З озера витікає невеликий потік (басейн р. Ріки), який живить каскад ставків. Вода в озері прісна, чиста. Взимку замерзає. Водорості поширені мало.

Синє у Мукачівському районі. Лежить на південно-західних схилах гірського масиву Синяк на висоті 600 м над р.м. на північ від с.Синяк. Береги торф'янисті, заросли очеретом. Живиться водами сірчаного джерела. Вода чиста, прозора. Надходження в озеро води з сірководнем перешкоджає розвитку органічного життя.

Популярним місцем відпочинку у Верховинському районі Івано-Франківської області є озеро Марічейка , розташоване у великому льодовиковому цирку під г. Шурин, серед приполонинського пралісу на висоті 1510 м над р. м. Простягнулося на 200 м у довжину і на 100 м у ширину, а глибина не перевищує 80 см. З його глибини б'ють підводні джерела і вода в ньому дуже холодна навіть влітку. З озера витікає єдиний струмок, що є правим притоком р. Погорілець.

Перебуваючи на Івано-Франківщині на території Яремчанщини ви можете відвідати мальовниче озеро Несамовите , що знаходиться на схилі г. Туркул (1933 м) масиву Чорногора на висоті 1750 м над р.м. Довжина 88 м, ширина 45 м, глибина до 1,5 м. Північні береги обмежені низьким моренним валом, уздовж південних — кам'яні осипища. Живиться переважно атмосферними опадами. Інтенсивно заростає осокою.

Зазирніть у сині очі високогірних озер — хтозна, можливо Ви зумієте знайти в їх глибинах розгадку тих таємниць, про які оповідають численні легенди і народні перекази. І обов'язково вмийтеся їхньою життєдайною водою, аби набратися сил та енергії на цілий рік.

 

  нагору 


   
 

• Агентство регіонального розвитку "АРЕС", Сувалки

• Польська Туристична Організація

• Підляська Туристична Організація

• Сувальський туристичний портал

• Сувальська Агро-Туристична Палата

 
     
     
     
   
     
   
     
  Станіслав: віртуальний Івано-Франківськ  
 

 

Цей портал створено за підтримки Польсько-Американсько-Української Ініціативи про Співпрацю (ПАУСІ) , яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (АМР США) відповідно до Договору про співпрацю № 121-A-00-00-00822-00.

Погляди, викладені у цьому порталі авторами, є думками його авторів і не обов'язково співпадають з позиціями АМР США, Freedom House чи ПАУСІ.

 
Яндекс цитирования