Віртуальний тур по Івано-Франківську, зйомка 3D сферичних панорам та створення віртуальних турів , съемка 3D сферических панорам и создание виртуальных туров 360 панорама, віртуальна панорама, фото Івано-Франківськ,3D панорама, сферична панорама, фото 360, панорама, віртуальний івано-франківськ

  На головну  
   
Українською Англійською Польською
 
Рада з туризму
  списки членів Ради
  статут Ради
  заявка на членство
  переваги членства у Раді
Карпатський регіон
  міста регіону
  клімат
  гори, хребти
  скелі
  флора та фауна
Культура регіону
  етнографія
  звичаї та обряди
  дерев'яні церкви
  печери
  Центр Європи
  озера
  водоспади
  ріки
  замки
  Долина нарцисів
  обсерваторія Піп-Іван
  зимова інфраструктура
  карпатський трамвай
  пішохідний туризм
  водний туризм
  велотуризм
  кінний туризм
  зелений туризм
  мінеральні води

Живі перлини гордих гір

Саме наш регіон називають «зеленою перлиною» України, де розмаїта рослинність нараховує близько 2500 видів і форм.

Українські Карпати — визначальний для Європи центр реліктових, ендемічних, раритетних видів рослин. Це неповторна скарбниця природних багатств.

Це вони створили казкові краєвиди смерекових і букових лісів, оспівані в легендах полонини, мальовничі долини гірських потоків.

Хвойні ліси займають близько 70% усіх деревостанів. Серед лісів переважають смерекові, ялицеві, зустрічаються сосни, модрини, сосни кедрові європейські, дуб, граб, вільха, черешня, горіх, а також тис ягідний — найдовговічніше дерево в Україні. Вік цього релікта може досягати 4 тис. років. У минулому він був поширений по всій лісовій зоні Європи, але повсюдно знищений через дуже цінну деревину — недарма його називають «королівським» або «негній-деревом». Найбільший осередок тису — Княждвірський резерват в околицях Коломиї Івано-Франківської області площею 206га. До рекордсменів-довгожителів належить також кедр європейський — до 3 тис. років.

У складі букових пралісів зростають клен гостролистий, ясен звичайний та ільм гірський, які майже зникли у багатьох районах Карпат і трапляються лише у важкодоступних місцевостях. На верхніх схилах гір — альпійські луки, багаті рідкісними видами флори, зокрема ендемічною рослиною — рододендроном східнокарпатським. Завдяки красивим рожевим квітам у народі його називають альпійською трояндою.

Із 132 карпатських видів рослин, занесених до Червоної книги України, 56 можна знайти тільки в Карпатах. Серед них — едельвейс, дзвоники карпатські, скополія карніолійська, антрагена альпійська, чемерник червонуватий, лілія лісова та інші.

Різноманітність природних факторів обумовлює багатство тваринного світу. В заповідних лісах Карпатських гір можна побачити тритона альпійського, саламандру плямисту, черепаху болотну, жабу зелену, білку карпатську, снігову і малу водяну нориць, оленя карпатського, ведмедя бурого, рись звичайну, козулю європейську, куницю, тхора, вовка, зайця-русака, лисицю, тинівку альпійську, що занесені до Червоної книги України.

У лісах, садах, на полях та водоймищах живуть понад 200 видів птахів, серед них: карпатський глухар, дятли білостепний і трьохпалий, білозобий дрізд, тетерюк, голуб, кулик, чапля, лелека, зяблик, яструб.

Дуже різноманітна фауна рукокрилих, яка налічує 21 вид кажанів, з них 10 є рідкісними й занесені до Червоної книги України та Європейського Червоного списку.

У заповідних холодних гірських ріках водиться форель струмкова, бабець-головач, щипавка, гольян та мінога угорська. На нерест у притоки Тиси піднімаються лосось дунайський і харіус.

У Карпатських горах Ви зможете побачити ще багато цікавого. Скажімо, сосну гірську, яка зростає на горі Піп Іван (вона невибаглива, має широку екологічну амплітуду, може рости на кам'янистих сухих скелях і розсипищах з нерозвиненим шаром ґрунту. Дерево має вигляд криволісся висотою 2-4 м або дрібних карликових екземлярів заввишки 20-30 см). Найвище дерево — модрину європейську, висота якої — 54 метри — поблизу Рахова (Закарпатська область), і найнижче — вербу туполисту, висота якої — до 12-15 см — на схилах гори Близниця. Навесні, неподалік від м. Хуст можна побачити квітучу долину нарцисів, а на схилах с. Бабин (Застанівський район Чернівецької області) — колонію сірих чапель, що складає до 100 гнізд на розкішному гіллі 26 дубів вже кілька років поспіль.

«Долина нарцисів» — єдине місце в Україні, де в природних умовах ростуть білосніжні нарциси вузьколисті. На вигляд вони дуже нагадують садові, але квітки більші й досягають іноді 10 см у діаметрі. Мальовнича долина площею 80 га, вкрита суцільним килимом квітів і оперезана пологими гірськими схилами, є пам'яткою природи.

 

  нагору 


   
 

• Агентство регіонального розвитку "АРЕС", Сувалки

• Польська Туристична Організація

• Підляська Туристична Організація

• Сувальський туристичний портал

• Сувальська Агро-Туристична Палата

 
     
     
     
   
     
   
     
  Станіслав: віртуальний Івано-Франківськ  
 

 

Цей портал створено за підтримки Польсько-Американсько-Української Ініціативи про Співпрацю (ПАУСІ) , яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (АМР США) відповідно до Договору про співпрацю № 121-A-00-00-00822-00.

Погляди, викладені у цьому порталі авторами, є думками його авторів і не обов'язково співпадають з позиціями АМР США, Freedom House чи ПАУСІ.

 
Яндекс цитирования